Szybki kontakt medyczny

W obecnych czasach, wraz z rozwojem nowych metod technologicznych stało się możliwe szybkie, bezproblemowe i całkowicie poufne połączenie z lekarzem lub pielęgniarką. Szybki kontakt medyczny to  sposób na szybką poradę, ustalenie wizyty domowej lub skorzystanie z profesjonalnego transportu medycznego. Szybki kontakt medyczny działa na zasadzie połączenia telefonicznego, czatu online lub kontaktu tekstowego przez sms. Idealnym i komfortowym rozwiązaniem jest metoda na zasadzie wideokonferencji, gdzie  lekarz nie tylko słyszy, ale także widzi pacjenta.

Szybki kontakt medyczny - zalety

Do głównych zalet należy zaliczyć szybkość i możliwość udzielenia natychmiastowej porady oraz pomocy w razie nagłych przypadków takich jak wypadek lub zachorowanie.  Szybki kontakt medyczny z lekarzem sprawia że szybka diagnoza, zdiagnozowana przez specjalistę, umożliwia podjęcie skutecznego leczenia, oraz stałego kontrolowania przebiegu rekonwalescencji i wdrożonego leczenia. To także komfort pacjenta pozostania w domu, uniknięcia  oczekiwania na  wizytę w gabinecie,  a także umówienie wizyty w dogodnym terminie dla nas.

Szybka pomoc medyczna- czy warto mieć ubezpieczenie?

Prywatne ubezpieczenie medyczne to alternatywa idealna dla ludzi którzy cenią sobie kompleksową usługę medyczną, nie tylko obejmującą teleporady, ale uwzględniające także takie usługi jak transport medyczny, dowóz leków, szybką opiekę medyczną i wiele innych usług zawartych w pakiecie ubezpieczenia medycznego. Z punktu widzenia pacjenta jest to znakomity wybór.

Szybka pomoc medyczna - jak działa numer alarmowy?

Ogólnie dostępny numer alarmowy działa wszędzie w każdym kraju na tych samych zasadach. Natomiast jeżeli posiadamy prywatne ubezpieczenie możemy skorzystać z połączenia alarmowego z ośrodkiem medycznym, który oferuje konsultacje ze specjalistami 24 godziny przez 7 dni w tygodniu. Standardem już się stało że również w czasie pobytu za granicą możemy zadzwonić do centrum alarmowego gdzie uzyskamy pomoc w razie nagłego zachorowania lub nieszczęśliwego wypadku.


Dodane przez użytkownika user9 · 21-06-22
Komentarze

Ostatnio dodane

Refundacja NFZ

Refundacja NFZ - kto może skorzystać?

Każdy obywatel Polski, który posiada opłacone powszechne ubezpieczenie zdrowotne oraz otrzymał odpowiedni doku (...)

Dalej
Profilaktyka zdrowotna

Co to jest profilaktyka zdrowotna?

Profilaktyka zdrowotna to szereg podejmowanych przez człowieka działań mających na celu ochronę swojego zdrowi (...)

Dalej
Prawa Pacjenta

Prawa pacjenta w medycynie

Prawo do korzystania ze świadczeń opieki zdrowotnej Każdy ma prawo do korzystania ze świadczeń opiek (...)

Dalej